Koťátka z vrhu N

09.06.2021

Ze spojení Pandia & Omar (kouřová egyptská Mau & stříbrný egyptský Mau) se narodila krásná stříbrná koťátka Niké a Notos, dne 24.3.

Obě koťátka krásně rostou a jsou plně socializovaná. Tygříci jsou ve výstavní kvalitě, jejich oko se už nádherně vybarvuje do angreštového odstínu. Jako domácí mazlíčci by mohli do nových domovů od půlky července. Mohou případně i spolu, vždy je lepší mít kočky dvě než jen jednu. 

Jeden kočičák se tolik bez vaší přítomnosti nenudí, není mu smutno a udržuje se v mnoha směrech ve fyzické i psychické kondici. Díky svému parťákovi, si zdokonaluje své dovednosti při vzájemných hrách. A když se kočky udržují v kondici, je větší předpoklad vitálnějšího a dlouhodobějšího zdraví. Také oblíbená činnost čištění se, je ve dvouch praktičtější, pohodlnější a příjemnější. Pohled na usínající tygříky obvykle ve vzájemném, harmonickém objetí. Samozřejmě někdy jsou i vyjímky, že například kočka od koťat vyhledává a ocení spíše klid a nevadí jí být v jiném milujícím domově jedináčkem. Na druhou stranu nic se nemá přehánět ani v množství čtyřnohých tygříků. Ideální počet je vždy individuální, protože všechny kočky jsou osobnosti a záleží jak spolu průběžně vycházejí. Doporučený počet je 2 - 5 koček ve vhodném, uzpůsobeném a prostornějším prostředí. 

V tomto roce se u nás narodily dva vrhy, "M" a "N". Další koťátka pro tento rok zatím neplánujeme... Stále se držíme rčení "méně a kvalitně".