o nás

yá moasi,cz se věnuje chovu koček plemene egyptské mau s rodokmenem

Zaměřujeme se na barvu stříbrnou (Silver, Mau ns 24) a kouřovou (Smoke, Mau ns). Prvního úžasného Mau kocoura - Erica jsme měli v roce 2010 a a o rok později Urschulu. Až o pár let později s jedinečnou Besemi jsme mohli rozvinout kvalitní základ našeho chovatelství. S dalšími pečlivě vybranými Maukami z různých koutů světa jsme odchovali zdravá a výstavně úspěšná koťátka s dobrou povahou. 

Účastnili jsme mnoho mezinárodních výstav od SCHK (FIFe) a od TICA několikrát v Německu, Rakousku, Polsku,  Slovensku a v Česku. Naše Mau vyhrála mnoho krásných výher a titulů... Setkali jsme se s úžasnými posuzovateli, poznali nové přátele a viděli mnoho krásných koček. Díky společným zájmům se přátelíme s úžasnými zahraničními chovateli a vzájemně si pomáháme. 

Naše Mau získali mnoho výher a ocenění, kterých si vážíme.

A proč egyptská Mau? Jednoduše jde o lásku na první pohled, která v sobě nese vzrušující genetické tajemství z doby faraonů s přátelskou, zvídavou, družnou a nezáludnou povahou. Zaměřujeme se na kvalitu, nikoliv na kvantitu. Snažíme se o co nejlepší podmínky ve všech směrech, tak aby souznění s našimi egyptskými bohy bylo v harmonii, lásce a ve zdraví.

Preferujeme testovaný chov, preventivní sono ledvin všech našich egypťánků, pravidelné očkování, aplikaci mikročipů a preventivní prohlídky u tohoho nejlepšího veterináře kterého známe. Podporujeme imunitu, klademe důraz na vhodné podmínky, kvalitní stravu, potravinové doplňky, pitný režim, a vše co je třeba. Ke všem koťátkům od prvního vrhu přikládáme seznam na co vše jsou zvyklá, samozřejmostí jsou mikročipy a rodokmeny...